Bruno: Është e çuditshme që nuk kemi gjyqtarë portugez në Kupën e Botës

Mesfushori i Manchister United, Bruno Fernandes

Me eliminimin e Portugalisë, Maroku u bë kombi i parë afrikan që rezervoi një vend në gjysmëfinalet e turneun më të madh të futbollit, pasi ka mposhtur kampionët e Evropës së vitit 2016.

Ekipit të Marokos tyre iu nevojitej vetëm goli i Youssef En-Nesyri që të eliminonin Portugalinë.

Mesfushori i Manchester United, Bruno Fernandes shpejt doli para gjyqtarit dhe u tha stafit të Portugalisë që të mos e preknin, pasi do ta thoshte atë që kishte për të thënë.

“Mos më prek, do të them atë që kam për të thënë. Në dreq ata”, i ka thënë Bruno anëtarit të stafit që kërkonte vetëpërmbajtje, sipas Eurofoot.

“Më duhet të them se është shumë e çuditshme të kemi një gjyqtar që na referon nga një vend (Argjentina) që ka ende ekipin e saj në garë dhe ne nuk kemi gjyqtarë portugez në Kupën e Botës”, është shprehur mesfushori i Manchester United.

Tutje ai ka shtuar se “Këta zyrtarë nuk gjykojnë në Ligën e Kampionëve, nuk janë mësuar me këtë lloj loje, nuk e kanë ritmin për të. Ata anuan qartë”.

“Në pjesën e parë ka një penallti të pastër për mua, sepse jam i izoluar dhe asnjëherë në jetë nuk e kam lënë veten të bie, kur kam qenë vetëm me portierin dhe mund të gjuaj në portë. Po aq e thjeshtë sa kaq”, ka potencuar Bruno Fernandes.

Analizat

Zebrafish, peshqit që zbulojnë sëmundjet njerëzore

Në një laborator në Suedi ata bëjnë të mundur transplantin e qelizave të kancerit e deri te testimi i ilaçeve të reja Zebrafish një peshk...

Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale...

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon transportin në Detin e Kuq, duke ndërprerë...

Rënia e prodhimit të makinave po dëmton ekonominë gjermane

Gjermani ishte një vend me ekonominë me performancën më të mirë, por tani thuajse më të keqe të Eurozonës. Gjermania ka qenë një nga ekonomitë...

Stadiumet

Zebrafish, peshqit që zbulojnë sëmundjet njerëzore

Në një laborator në Suedi ata bëjnë të mundur transplantin e qelizave të kancerit e deri te testimi i ilaçeve të reja Zebrafish një peshk...

Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale...

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon transportin në Detin e Kuq, duke ndërprerë...

Mediumi amerikan shkruan për “fshatin 8500-vjeçar të zbuluar nën liqenin...

Shkencëtarët kanë gjetur ndoshta një nga komunitetet më të hershme në Evropë të strehuar pas një fortese nën një nga liqenet më të vjetra...

Të fundit nga rubrika