Çeku: Opera e parë kosovare ‘Goca e Kaçanikut’, dhuroi emocione në shfaqjen premierë për publikun

Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku ka njoftuar se është shfaqur për herë të parë në vendlindje opera e parë kosovare "Goca e Kaçanikut" me kompozitor Rauf Dhomin pas krijimit të saj më shumë se gjysmë shekulli më parë

Ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku ka njoftuar se është shfaqur për herë të parë në vendlindje opera e parë kosovare “Goca e Kaçanikut” me kompozitor Rauf Dhomin pas krijimit të saj më shumë se gjysmë shekulli më parë.

Kështu ka bërë të ditur vet ministri Çeku, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Opera e Kosovës në bashkëpunim me Baletin Kombëtar të Kosovës dhe solistët, në regjinë e Nikolin Gurakuqit dhe nën drejtimin e Edon Ramadanit dhuruan emocione të fuqishme sonte për publikun”, thuhet në njoftim

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika