Cilat ishin tri befasitë e këtij botërori për Sokolin?
Në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Bylbyl Sokoli ka treguar se cilat janë tre befasitë më të mëdha në këtë botëror për të.

Ai tha fillimisht se “isha i bindur se Danimarka do të ishte më atraktive me Eriksenin. Por, u eliminuan pa bujë të madhe, kurse në evropian ishte në gjysmëfinale”.

Teksa, shtoi “eliminimi i Belgjikës ishte pasqyrë e asaj që kemi pa, me shumë probleme në bankë, ani pse është pritë me kalu tutje sepse kanë shumë yje në skuadër”.

Sokoli po ashtu tha “befasia më e madhe është Gjermania edhe pse e ka pas një trajner me të cilin ka pasur shumë suksese, por nuk po ka rezultate dhe shihet qartë se ka probleme.

Kjo është nata e 13-të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.
Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika