Çizmet më të mira deri në gju për t’i veshur vjeshtë/dimër

Për t'u dokur bukur këmba dhe të ketë rehati gjatë stinës së dimrit, bleni çizme me fund të zgjatur. Ngrohtë, këndshëm dhe përshtatshëm

Çizme deri në gjunjë janë një nga idetë se çka të vishni gjatë dimrit dhe që këmbët tuaja të jenë të rehatshme dhe të këndshme, gjithashtu edhe të ngrohta gjatë acarit.

Çizmet prej lëkure deri tek gjuri nuk kanë qenë kurrë kaq “in” – vërtetë nuk mund ta kaloni dimrin pa një palë. Zgjidhni një thembër të fortë dhe një majë të rrumbullakët që mund të ecni lehtë, kështu që ato janë vetëm ana e duhur e rehatshme, por mjaft e ngritur për t’i shtuar çdo gjëje një lustër retro. Përveç një gishti klasik të rrumbullakët, gishtat katrorë janë rikthyer për vitin 2022 dhe ne mendojmë se janë vërtet shumë elegant.

Ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave për të qëndruar të ngrohtë, por me stil në muajt e ftohtë, kështu që çizmet e larta deri në gjunjë janë në të gjitha kutitë e duhura. E zeza, e nxirë, krem ​​dhe argjendi në trend (po, e keni lexuar saktë) janë ngjyrat për të investuar – dhe ka shumë stile të shkëlqyera që ofrohen këtë sezon, duke përfshirë heronjtë e rrugës së lartë dhe klasikët e stilistëve.

Modeli nr. 1

Pyesni veten se si t’i vishni çizmet tuaja të reja deri në gju për vjeshtë/dimër? Mund t’i stiloni të futura në pantallona, ​​ose me pantallona të holla, poshtë midis ose edhe me një palë culotte të qepura për zyrë. Mbani mend, ky është stili i çizmeve i krijuar për t’i mbajtur ato fustane dhe funde midi të printuara të funksionojnë edhe kur temperaturat bien, kështu që deri tek gjunjët janë një investim solid.

Dyshja e fundit që na ka rënë në sy vjen nga Marks & Spencer besnike , të cilat janë aktualisht në shitje. Nuanca perfekte e kremit të lehtë, ato do të përshtaten pa probleme në garderobën tuaj të kapsulës . Shikoni ato më poshtë, si dhe zgjedhjen tonë më të mirë të stilit perëndimor nga H&M.

Në nuancën kremoze perfekte dhe me një majë katrore në trend dhe në pjesën e mesme të takës, këto çizme janë të thjeshta dhe elegante. Ata do të funksionojnë nën midis të printuara me një lesh artificial të madh të errët ose një xhaketë aviatori. Ata janë aktualisht me zbritje edhe në ngjarjen e shitjes së nëntorit të M&S.

Me një pamje moderne të qepjeve dekorative klasike të çizmeve perëndimore, këto çizme të zeza deri në gjunjë kanë të gjitha shenjat e zakonshme të çizmeve të stilit kauboj, duke përfshirë sythe në anët për t’i tërhequr ato, taka të grumbulluara dhe gishtërinj të zgjatur.

Çizmet e argjendta janë ngjyra e këtij sezoni dhe nuk mund të ndiheshin më festive. Kjo formë klasike e çizmeve është përditësuar për vitin 2022 në këtë ngjyrë argjendi me kallaj, por nëse nuk jeni mjaftueshëm të guximshëm për këtë palë Boden, ato janë gjithashtu të disponueshme në të zezë dhe krem.

Këto çizme janë si një palë çizme klasike për kalërim; maja të forta, të sheshta, bajame dhe të pjerrëta. Ata nuk do të dalin kurrë nga moda dhe do të jenë një investim i vërtetë që do të japë dividentë.

Këto çizme elegante me pamje prej lëkure artificiale deri në gjunjë nga Mango kanë një stileto të hollë të lezetshme dhe një majë elegante me majë. Nuk janë prej lëkure, por me këtë çmim janë shumë të përballueshme.

Çizmet e vogla të tipit Welly janë ende në trend këtë sezon, dhe ne i duam këto të zeza të gjata nga Sam Edelman. Silueta e tyre e thjeshtë do t’i bëjë ato të preferuara dhe taka e ulët i bën ato të lehta për t’u veshur.

Këto çizme elegante të zeza deri tek gjuri me kamoshi shkojnë pothuajse me gjithçka dhe kanë një shtrirje të shtuar, në mënyrë që të jenë të lehta për t’u tërhequr dhe të rehatshme për t’u veshur.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

Vetëvrasja e Sokol Halili, Policia tregon çfarë gjeti në vendngjarje

I dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë ishte vetvrarë të premten, njoftoi Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla. Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës ka dhënë...

Rrahja e të moshuarës, pritet vendimi i gjykatës për infermieret...

Nën masa të rrepta të sigurisë, e me pranga në duar, ish-infermieret e qendrës për të moshuar “Orenda”, kanë dalur para gjykatës. Pasditën e së...

Të fundit nga rubrika