Dardanët e rinjë gati për Kampionatin Europian, Divizioni B

Dardanët e rinj të shtunën fillojnë garat në Kampionatin Europian, Divizioni B. Ky kampionat do të mbahet në Shkup nga data 7 deri me 16 korrik

Orari i ndeshjeve të Kosovës U20 në Kampionatin Europian, Divizioni B

Kosova U20, në konkurrencën e meshkujve të shtunën fillojnë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Europian, Divizioni B. Ky kampionat do të mbahet në Shkup me datën 7 deri me 16 korrik.

Kështu ka bërë të ditura Federata e Basketbollit të Kosovës përmes një postimi në Facebook.

Kosova U20 ka zhvilluar dy ndeshje miqësore me Shqipërinë dhe me Malin e Zi.

Dardanët do të përballen me Gjeorgjinë, Suedinë, Azerbajxhanin dhe Ukrainën.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika