Distria Krasniqi fiton medaljen e radhës në Kampionatin Evropian

Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kategorinë deri në 52 kg në Kampionatin Evropian të Xhudos që po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë

Distria Krasniqi

Medalistja e artë olimpikë gjatë ditës së sotme arriti të fitoj medaljen e radhës duke mposhtur gjermanen Mascha Ballhaus përmes repesazhit.

Distria e kishte të kaluar raundin e parë, kurse në raundin e dytë arriti që me rezultat 10-0 dhe me dy minuta të mbetura në semafor, të mposht bullgaren Gabriela Dimitrova.

Mirëpo, në çerekfinale, Krasniqi u mposht nga francezja Amandine Buchard, duke iu drejtuar kështu repesazhit.

Aty, fillimisht Distria u tregua e suksesshme përballë zviceranës Kocher Fabienne e pastaj gjermanen Ballhaus.

Ky ishte një tjetër sukses për xhudisten kosovare, derisa në kategorinë deri në 57kg, Flaka Loxha u ndal në ndeshjen e parë të repesazhit duke mos arritur të jetë në garë për medalje.

Distria Krasniqi

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika