Dua Lipa bashkëprezantuese e “Met Gala”

Ngjarja e bamirësisë që organizohet çdo vit të hënën e parë të muajit maj, do të prezantohet nga Dua Lipa, Michaela Coel, Penélope Cruz, Roger Federer dhe Anna Wintour

Dua Lipa

Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023.

Revista prestigjioze “Vogue” e ka zbulura personazhet mikpritëse të kësaj mbrëmje të rëndësishme bamirësie.

Dua Lipa, këngëtarja me prejardhje nga Kosova, e ka konfirmuar në profilin e saj zyrtar në Instagram, pjesëmarrjen e saj si bashkëprezantuese e Met Gala 2023.

Ajo kur e kumtoi lajmin, shkroi se ishte e emocionuar për këtë rol.

Ngjarja e modës që vjen si traditë çdo të hënë të para të muajit maj këtë edicion ka si temë një linjë të bukurisë që i bën homazh një prej ikonave të modës që u nda nga jeta Karl Lagerfeld dhe deri më tani është zbuluar edhe ekspozita e kuruar nga bashkëpunëtorja e Lagerfeld, Amanda Harlech, ku do të paraqiten 150 punime e projekte të këtij emri të madh të botës së modës.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika