Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion veshin të njëjtin fustan në Grammy 2022

Në natën më të madhe të muzikës, të dy këngëtaret i mahnitën shikuesit me fustane të ndryshme në tapetin e kuq. Këngëtarja Megan Thee Stallion u shfaq në çmimet e 64-të vjetore Grammy me një fustan leopardi, ndërsa Dua Lipa me një fustan Versace të zezë dhe dekorime ngjyrë ari. Por, gjatë mbrëmjes, Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion veshën të njëjtën veshje Versace në Grammy 2022.

Kështu, kur Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion dolën në skenë me veshje, pothuajse identike, ishte padyshim një gjë gazmore për të pranishmit.

“Më thanë se do të kisha ekskluzivitetin”, tha Dua Lipa  Dhe po ashtu shtoi se “Do të më duhet të flas me Donatellën”. Në atë moment, stilistja doli në skenë, grisi pjesë të kostumeve të këngëtareve dhe i ristiloi ato me një shpejtësi të paparë.

Kjo gjë kishte ndodhur edhe në MTV Video Music Awards 1998, kur Mariah Carey dhe Whitney Houston dolën me një gjë të ngjashme. Ashtu si Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion, Carey dhe Houston u paraqitën me fustane të ngjashme. Të dyja bënë shaka se fustani i tyre ishte i veçantë, përpara se Carey të griste një pjesë të fundit të saj për ta bërë veshjen e saj më unike.

Mariah Carey and Whitney Houston 1998

Pjesa gazmore u rikrijua edhe për Grammy 2022, por këtë herë, Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion morën ndihmën e stilistes, Donatella Versace. Pasi foli për mënyrën sesi të dyja menduan se morën një fustan të veçantë nga Versace, stilistija u ngrit në skenë për të rregulluar situatën, ajo më pas i hoqi të dyja fundet e tyre të gjata, për t’i dhënë seciles një dizajn të ri asimetrik.

Fituesit e mëdhenj të Grammy Awards 2022 përfshijnë mes të tjerëve Jon Batiste dhe Olivia Rodrigo.

Ndërsa Megan e cila ishte e nominuar në, gjithsej, katër kategori, triumfoi në tri prej tyre duke i fituar çmimet: “Artistja më e mirë e re”, “Kënga më e mirë rep” dhe “Performanca më e mirë rep”, për hitin e saj “Savage”.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika