Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion veshin të njëjtin fustan në Grammy 2022

Në natën më të madhe të muzikës, të dy këngëtaret i mahnitën shikuesit me fustane të ndryshme në tapetin e kuq. Këngëtarja Megan Thee Stallion u shfaq në çmimet e 64-të vjetore Grammy me një fustan leopardi, ndërsa Dua Lipa me një fustan Versace të zezë dhe dekorime ngjyrë ari. Por, gjatë mbrëmjes, Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion veshën të njëjtën veshje Versace në Grammy 2022.

Kështu, kur Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion dolën në skenë me veshje, pothuajse identike, ishte padyshim një gjë gazmore për të pranishmit.

“Më thanë se do të kisha ekskluzivitetin”, tha Dua Lipa  Dhe po ashtu shtoi se “Do të më duhet të flas me Donatellën”. Në atë moment, stilistja doli në skenë, grisi pjesë të kostumeve të këngëtareve dhe i ristiloi ato me një shpejtësi të paparë.

Kjo gjë kishte ndodhur edhe në MTV Video Music Awards 1998, kur Mariah Carey dhe Whitney Houston dolën me një gjë të ngjashme. Ashtu si Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion, Carey dhe Houston u paraqitën me fustane të ngjashme. Të dyja bënë shaka se fustani i tyre ishte i veçantë, përpara se Carey të griste një pjesë të fundit të saj për ta bërë veshjen e saj më unike.

Mariah Carey and Whitney Houston 1998

Pjesa gazmore u rikrijua edhe për Grammy 2022, por këtë herë, Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion morën ndihmën e stilistes, Donatella Versace. Pasi foli për mënyrën sesi të dyja menduan se morën një fustan të veçantë nga Versace, stilistija u ngrit në skenë për të rregulluar situatën, ajo më pas i hoqi të dyja fundet e tyre të gjata, për t’i dhënë seciles një dizajn të ri asimetrik.

Fituesit e mëdhenj të Grammy Awards 2022 përfshijnë mes të tjerëve Jon Batiste dhe Olivia Rodrigo.

Ndërsa Megan e cila ishte e nominuar në, gjithsej, katër kategori, triumfoi në tri prej tyre duke i fituar çmimet: “Artistja më e mirë e re”, “Kënga më e mirë rep” dhe “Performanca më e mirë rep”, për hitin e saj “Savage”.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika