Dyshohet se plagosi një burrë me armë, arrestohet i dyshuari në Gjakovë

Raporti  24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se nga i dyshuari është konfiskuar një armë dhe se i njëjti është dërguar në  mbajtje. Ndërkaq, viktima është dërguar në spital për tretman mjekësor

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Është arrestuar një burrë kosovar nën dyshimin se i njëjti ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një burri duke e plagosur atë.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, nga i dyshuari është konfiskuar një armë, gjersa rasti është cilësuar si “vrasje në tentativë”.

“VRASJE NË TENTATIVË/Gjakovë 25.05.2023 – 12:21. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull, duke e plagosur. Nga i dyshuari është konfiskuar arma e cila dyshohet se është përdorur në rast”, thuhet në raport.

Ndërkaq, bëhet e ditur se viktima është dërguar në spital për tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika