Ema Islami, një artiste e re me një zë të veçantë

"Lej ti fjaltë" është kënga më e re e artistes Ema Islami. E ftuar në emisionin "Super TreN’D" në Radio Dukagjini, ajo ka folur më shumë rreth realizimit të kësaj kënge

Ema Islami është një këngëtare e re me një zë të fuqishëm, e plot potencial. E ftuar në emisionin “Super TreN’D” me Drilonën dhe Mirdonin, në Radio Dukagjini, artistja promovoi këngën e saj.

Ajo ka treguar se pasionin e saj për muzikën e ka nisur me ripërpunimin e këngëve tjera si cover, për të vazhduar me punimin e këngëve të saj.

Ema Islami

Islami foli edhe për këngën e saj më të re që e ka publikuar sot. Kënga titullohet “Lej ti fjaltë“, për të cilën deklaroi se është ndarë shumë e kënaqur, dhe ka pasur një përgjigje pozitive nga publiku.

Ajo tregoi se ndryshe nga herët e kaluara, kur baladat kanë qenë zgjedhja e saj e këndimit, kënga e re është më ritmike.

Emisioni “Super Tren’d”, transmetohet çdo të martë në Radio Dukagjini për plot 3 orë.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika