Beatrix Ramosaj triumfon në festivalin “Netët e Klipit Shqiptar”

Në edicionin e 19-të të “Netëve të Klipit Shqiptar”, këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj, ka rrëmbyer dy çmime me këngën “By My Side”

Netët e klipit shqiptar festivali i cili që prej vitit 2002 vlerësoj krijimet shqiptare dhe nga diaspora ndau çmimet për edicionin e 19-të të tij në një mbrëmje të mbajtur në Ulqin.

Edicioni i 19-të i “Netëve të Klipit Shqiptar”, kësaj radhe është mbajtur në Ulqin. Në këtë eveniment kanë marrë pjesë shumë yje të muzikës shqiptare, dhe janë ndarë një sërë çmimesh të rëndësishme.

Në këtë festival, çmimet ndahen për prodhimet e fundit të videoklipeve, të cilat vijnë si një krijimtari artistike e çdo këngëtari apo grupi muzikor.

Beatrix Ramosaj me këngën “By my side” ka triumfuar në edicionin e 19-të të “Netëve të Klipit Shqiptar”, si klipi më i mirë në të gjithë komponentët.

Ajo, gjithashtu, mori çmimin e publikut ndonëse ishte në konkurrencë me Elgit Dodën, Semi Jaupajn dhe Elita 5.

Në edicionin e 19-të të “Netëve të Klipit Shqiptar” janë ndarë, gjithsej, 22 çmime, që nga klipi alternative më i mirë e deri te produksioni më i mirë.

Lista e çmimeve në edicionin e 19-të të “Netëve të Klipit Shqiptar” , 27 maj 2022, Ulqin

Klipi më i mirë alternativ – Lamtumirë – Tiri Gjoci

Grafika më e mirë – Përjetë – Hana Cakuli

Klipi më i mirë Rock – Invicttus – Adhurim Demiri

Dueti më i mirë – A Mjaftojmë – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

Klipi më i mirë i muzikës qytetare – Mangava Tut – Evi Reci

Klipi më i mirë i Popfolk – Pse – Leonora Poloska

Imazhi më i mirë në Klip – Tik Tak – Young Zerka

Interpretuesi më i Mirë – Dinasty – Stine

Interpretuesja më e Mirë – Ma e mira – Sheila Haxhiraj

Çmimi i Medias – Love Letter – Alban Ramosaj

Fabula me e Mirë – Lamtumirë – Elita 5

Çmimi i Publikut – By My Side – Beatrix Ramosaj

Çmimi Deliart – Ty – Berkan Beka

Best Group Alar Band

Çmimi Karrierës – Lament for Ukraine – Mentor Haziri, Dave Mccune

Debutuesi Më i Mirë – Bisha – Kapo

Montazhi Më i Mirë – A Mjaftojmë – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

Çmimi Special i Jurisë – Ami – Luar Arani & Mixey

Kamera më e Mirë – Pikturë – Gent Fatali & Fifi

Videoklipi më i Mirë Urban – Vetun – Blerando

Regjia më e Mirë – Në të zënça – Aurela Gaçe | Regjia – Delinda Disha

Produksioni më i Mirë – Hero – 2 Farm | Produksioni – 2 Farm.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika