Gashi: Qeveria as për deti s’mundet të shkojë në Amerikë, shkaku i shokut Kurti  

"E tmerrshme shumë. Kjo gjithmonë ka qenë e kundërta. Na kemi shku në Uashington, Serbia s’ka mund me shku as deri në aeroport"

Analisti, Dardan Gashi

Gjatë ditës së enjte përfaqësuesit e Listës Serbe, Igor Simiq dhe Slavko Simiq, gjatë vizitës së tyre në Uashington janë takuar me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit dhe Përfaqësuesin Special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Këtë takim dhe vizitën e përfaqësuësve të Listës Serbe në ShBA e ka komentuar analisti, Dardan Gashi, në “Debat Plus”, duke thënë se “Qeveria e Kosovës është në sanksione dhe s’mundet të shkojë as për deti në Amerikë, kjo është situata ku na ka pru shoku Kurti”.

“E tmerrshme shumë. Kjo gjithmonë ka qenë e kundërta. Na kemi shku në Uashington, Serbia s’ka mund me shku as deri në aeroport”, ka thënë Gashi.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika