Gërshetimi i profesioneve nga sipërmarrëse, konsulente biznesi, estetiste e deri tek instruktore e armëve, Veronika Bajqinovci

Gërshetimi i profesioneve siç janë sipërmarrëse, biznes woman, konsulente e biznesit, estetiste, dizajnere e modës, punon në strategji marketingu, king box, instruktore armësh dhe veshje që dizajnohen për fëmijë, janë profili i Veronika Bajqinovcit.

E ftuar tek emisioni “Rreth e Rrotull”, Veronika Bajqinovci, ka rrëfyer përvojën e saj nga ushtrimi i profesioneve të ndryshme njëkohësisht.

Ajo ka folur për detajet rreth profesionit si estetiste, më detajisht rreth çështjes së “aroma terapi”, si “shkëmbim i energjive”.

Procedura e “aroma terapi” zgjat rreth 45 minuta deri 1 orë e gjysmë maksimumi. Dhe ofrohet për të dy gjinitë dhe moshën mbi 15+.

Sa i përket fashionit, ajo ka treguar se prezenca e saj në vitin 2000 tek “Real Bingo” ka qenë si dizenjatore dhe që e ka quajtur si “sfidë e saj për të zhveshur atë kohë vajzat në television”.

Profesioni i saj që nuk ka shumë dashuri është “gazetaria”.

Sa i përket profesionit instruktore e armëve, ajo ka shtuar se ky profesion ndoshta vjen nga “gjenet sepse nga ana e nënës është nga Drenica”.

“Krav Magën e kam përzgjedhur për vetëmbrojtje, shkaku që dy raste kanë qenë se më kanë shpëtuar jetën”, ka treguar ajo.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika