Grabitje në Autostradë, një personi i merren afër 50 mijë euro

Viktimës me nënshtetësi turke ia kanë marrë një çantë dore në të cilën gjendeshin afër 50 mijë euro, një telefon si dhe libreza e veturës

Autostrada "Ibrahim Rugova"

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten e 27 prillit, një person me nënshtetësisë turke ishte ndaluar nga dy persona të panjohur.

Sipas njoftimit të policisë, viktima teksa ishte duke qarkulluar në autostradën “Ibrahim Rugova”, nga drejtimi i Prishtinës në drejtim të Prizrenit, ishte ndaluar nga dy persona, një nga ta ishte prezantuar si polic.

Në cilësinë e policit viktimës i kanë marrë një çantë dore në të cilën sipas viktimës gjendeshin rreth 40 deri në 50 mijë euro, një telefon “Iphone” dhe libreza e veturës.

Po ashtu, të dyshuarit sipas nënshtetasit turk, mbanin armë në brez.

“Të njëjtin në zonën e Malishevës e kanë ndaluar dy persona të moshës 30-35 vjeçare, që ishin me veturë dhe njëri ishte prezantuar si polic. Të njëjtit kanë kontrolluar veturën dhe nga vendi (nen ulëse) i kanë marrë një çantë dore qe brenda saj kishte rreth 40 – 50 mijë euro para, një telefon Iphpn dhe librezën e veturës. Viktima deklaron se tek te dyshuarit kishte vërejtur se mbanin armë ne brez, por qe nuk i kishin nxjerr nga brezi”, thuhet në raportin e policisë.

Pas kryerjes së grabitjes të dyshuarit janë larguar në drejtim të Prizrenit.

Rasti është ende duke u hetuar nga organet e rendit.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika