Hyjnë në shtëpi për të vjedhur, ikin pasi e shohin të zotin e shtëpisë

Policia e Kosovës, ka njoftuar se dy persona kanë tentuar të kryejnë grabitje në një shtëpi në fshatin Dumosh të Podujevës. Sipas njoftimit, të dyshuarit kanë ikur pa marrë asgjë

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se të premten rreth orës 02:33, në fshatin Dumosh të Podujevës, dy persona kanë tentuar që të kryejnë grabitje në një shtëpi.

Sipas policisë, ankuesi ka informuar se dy personat ishin të maskuar dhe se kanë kërkuar nga bashkëshortja e tij, para dhe stoli ari, por me të parë bashkëshortin të njëjtit janë larguar.

Policia nuk ka njoftuar se ka pasur ndonjë të lënduar.

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se dy persona të maskuar kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe nga bashkëshortja e tij kanë kërkuar para dhe stoli ari, mirëpo pasi kanë parë ankuesin, të njëjtit kanë ikur pa marrë asgjë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti është duke u hetuar nga organet e rendit.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika