Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale të detit – Fuqia detare është kthyer në qendër të konkurrencës dhe konfliktit

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon...

Rënia e prodhimit të makinave po dëmton ekonominë gjermane

Gjermani ishte një vend me ekonominë me performancën më të mirë, por tani thuajse më të keqe...

Mediumi amerikan shkruan për “fshatin 8500-vjeçar të zbuluar nën liqenin shqiptar që është më i vjetri i njohur në Evropë”

Shkencëtarët kanë gjetur ndoshta një nga komunitetet më të hershme në Evropë të strehuar pas një fortese...

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një përsëritje e Francës?

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi,...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos, ahora nos volvimos a ilusionar”, teksa Messi kërkon ta imitojë Maradonën

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur...

“Messi do të kërkojë të shfrytëzojë sa më shumë gabimet e Francës”

Fokusi është te Kylian Mbappé dhe Lionel Messi, por nëse Argjentina dëshiron të fitojë finalen e Kupës...

Kupa e Botës 2022: Si Julian Alvarez po rezulton kyç për Argjentinën

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi e ka quajtur Julian Alvarez "spektakolar" dhe "të jashtëzakonshëm" pasi dy golëshi...

A do të përsëritet historia e Kupës së Botës në Rusi edhe në Katar apo Messi do të thyen akullin?

Të dielën e 18 dhjetorit pritet të zhvillohet finalja e Kupës së Botës që do të takohen...