Kryetari i Hanit të Elezit: Ka dëme të konsiderueshme materiale nga breshëri i sotëm

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi, ka thënë se ka pasur dëme të konsiderueshme materiale nga shiu i rrëmbyeshëm dhe breshëri, që u godit kjo komunë të martën pasdite.

Në një pronuncim për Radio Dukagjinin, Ballazhi ka theksuar se dëme në njerëz nuk ka.

“Ka dëme të konsiderueshme, sidomos makinave, shtëpi private oborre, ndriçimet që i kanë pasur.  Është një pjesë e komunës ku breshëri e ka thye. Salla e sportit të shkolla fillore ‘Ilaz Thaçit’. Ka dëme të konsiderueshme materiale, por fatmirësisht dëme në njerëz nuk ka”, ka thënë Ballazhi.

Disa komuna të vendit janë goditur nga breshëri pasditen e së martës.

 

 

Shija e redaktorit

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Të fundit nga rubrika