Kurti: Që nga kjo javë, çdo qytet dhe fshat i Kosovës kanë qasje në internet, duke na vendosur në 8 vendet më të mira në Evropë

Më tej kryeministri Albin Kurti e ka specifikuar rendësin e interneti që ka për arsimin dhe zhvillimin ekonomik në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova është radhitur e teta (8) në Evropë për qasje me të mirë në internet.

Më tej kryeministri ka specifikuar rëndësin e internetit që ka për arsimin dhe zhvillimin ekonomik në Kosovë.

“Që nga kjo javë, çdo qytet dhe fshat i Kosovës kanë qasje në internet, duke na vendosur në 8 vendet më të mira në Evropë”, ka shkruar Kurti në Twitter.

“Interneti është shtylla kurrizore e qëllimeve tona arsimore, komunikuese dhe ekonomike. Pika kryesore e kësaj jave është një fitore për mundësi të barabarta dhe përfshirje sociale”, ka përfunduar Kurti.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika