Kusari-Lila për Berishajn: Ne nuk e kemi penguar hetimin e këtij rasti, opozitës i mungojnë argumentet

Deputetja e LVV-së, Mimoza Kusari-Lila

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mimoza Kusari-Lila, në lidhje me kërkesën e opozitës për shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës asnjëherë nuk e ka parandaluar punën e Komisionit Hetimor Parlamentar për Energji.

Sipas saj, opozita ka pasur të gjitha mundësitë në lidhje me këtë rast, por siç është shprehur ajo, mungojnë argumentet.

“Ata të cilët kanë mbajtur konferenca për media, merrni lexoni transkriptat e intervistave të ambasadorit në Komision Hetimor, dy përfaqësues të grupeve parlamentare të VV-së kanë qenë aty për të bërë pyetje, me të gjitha mundësitë nuk po mundeni të nxjerrni argumentet e juaja”, ka thënë Kusari-Lila.

Ndryshe, partitë opozitare në seancën e së enjtes në Kuvendin e Kosovës, kanë kërkuar shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, i cili dyshohet për përfshirje në një aferë korruptive në Slloveni.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika