Mbappe mohon publikisht akuzat ndaj tij

Mbappe ka mohur publikisht predentimet e Sportbible, që gjoja se ylli francez dëshironte që Neymar dhe Mauricio Pochettino të largohen nga PSG

ilustrim

Kontrata e re e Mbappes me PSG-në i ka dhënë ndikim në sallën e bordit drejtues sipas kushteve të kësaj kontrate.

Sipas një postimi në Twitter, SPORTbible pretendonte se Mbappe dëshironte që Neymar, trajneri Pochettione dhe 12 lojtarë të tjerë te largoheshin nga klubi.

Postimi në Twitter i SPORTbible

Lojtarët që u përfshinë në atë listë ishin : Thilo Kehrer, Julian Draxler, Danilo Pereira, Leandro Walls, Ander Herrera, Layvin Kurzawa, Mauro Icardi, Pablo Sarabia, Juan Bernat, Idrissa Gueye, Colin Dagba dhe Sergio Rico, raporton “Marca”.

Ndërsa, SPORTbible e kanë fshirë postimin e tyre në Twitter pasi morën një përgjigje drejtpërdrejt nga Mbappe.

Ku ai nëpërmjet një postimi në Twitter dhe Instagram, këtyre pretendimeve iu përgjigj vetëm me fjalën “FAKE’.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika