Mbi 7200 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Numri i të vdekurve si pasojë e tërmetit në Turqi dhe Siri ka arritur në më shumë se 7 mijë

FOTO:CNN

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi të hënën Turqinë dhe Sirinë ka arritur shifrën mbi 7200.

Kështu, kanë raportuar para pak minutash mediat ndërkombëtare.

Ndërsa, është theksuar se mbi 5 mijë e 400 janë viktima në Turqi, ndërsa më shumë se 1 mijë e 800 janë të vdekur nga tërmeti në Siri.

Kësisoj, nga e hëna prej kur ka ndodhur tërmeti numri i viktimave vazhdimisht po rritet.

 

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika