Mehaj i uron gratë për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i ka uruar të gjitha gratë për Ditën Ndërkombëtare të Gruas, duke thënë se gratë kanë një kontribut të jashtëzakonshëm dhe sipas tij duhet të avokojmë për barazi gjinore.

“Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas! Sot ne nderojmë kontributet dhe qëndrueshmërinë e jashtëzakonshme të grave në mbarë botën”, ka shkruar ministri i Mbrojtjes.

Ministri Mehaj ka treguar se si mund të krijohet një e ardhme më e mirë për të gjithë.

“Le të vazhdojmë të avokojmë për barazinë gjinore, të forcojmë zërat e grave dhe të krijojmë një të ardhme më të mirë për të gjithë”, ka theksuar Mehaj.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika