Munishi: Xhaka dhe Shaqiri nuk duhet të bien në provokimet e Serbisë

Ismet Munishi

Trajneri i njohur Ismet Munishi ka deklaruar se ndeshja Zvicër – Serbi do jetë tejet e fortë jo vetëm në nivelin sportiv.

Në emisionin “Dueli Botëror”, në RTV Dukagjini, ai tha se “Xhaka dhe Shaqiri nuk duhet të bien në provokime, sepse do të ketë provokime. Por, të dy kanë përvojë të madhe dhe duhet të kenë shumë sukses. Xhaka është kapiten dhe duhet ta luaj rolin e liderit të vërtetë”.

Munishi po ashtu shtoi “Shaqiri është supertalent dhe pres ta bëjë një lojë shumë të mirë”. Kjo është nata e dhjetë e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika