Në Qyshk të Pejës, është djegur një shtëpi

ilustrimi

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, për Portalin Dukagjinin e ka konfirmuar se një shtëpi është djegur në fashitin Qyshk të Pejës.

Kjo ngjarjeje ka ndodhur më datën 14 mars, rreth orë 18:50, sipas zëdhënësit të policisë për rajonin e Pjesë.

Zjarrfikëset kanë arritur ta shuajnë zjarrin,  por dëmet materiale ishin shumë të mëdha sipas e këtij incidenti.

Më tej, Gashi ka thënë se në ketë incident nuk ka të lënduar, por vetëm shtëpia është djegur e tera si pasojë këtij zjarri shkatërrues.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika