Onana tërhiqet nga Kameruni

Andre Onana, është tërhequr nga Përfaqësuesja e Kamerunit dhe ka njoftuar largimin e tij të premten e 23 dhjetorit

Andre Onana, portier i Kamerunit

Portieri i Interit, Andre Onana, është tërhequr nga Përfaqësuesja e Kamerunit.

Onana të premten e 23 dhjetorit ka njoftuar për pensionimin e tij nga karriera ndërkombëtare.

26-vjeçari ka marrë këtë vendim pas telasheve që i pati në Kupën e Botës “Katari 2022” me trajnerin e Kamerunit, Rigobert Song.

Ai luajti në ndeshjen e parë të grupeve me Zvicrën, u la jashtë ekipit ndaj Serbisë dhe u kthye në shtëpi para duelit të fundit me Brazilin.

“Çdo histori e ka fundin e saj, dhe historia ime me Kamerunin ka marrë fund. Lojtarët shkojnë e vijnë, emrat janë të përkohshëm, por Kameruni mbetet i përjetshëm”, ka shkruar ndër të tjera Onana në Twitter.

Ai debutoi me Kamerunin në shtator të vitit 2016 dhe regjistroi 34 paraqitje.

Onana para fillimit të këtij sezoni iu bashkua Interit, ndërsa me ekipin italian ka bërë 13 paraqitje deri më tani në të gjitha garat.

Analizat

Zebrafish, peshqit që zbulojnë sëmundjet njerëzore

Në një laborator në Suedi ata bëjnë të mundur transplantin e qelizave të kancerit e deri te testimi i ilaçeve të reja Zebrafish një peshk...

Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale...

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon transportin në Detin e Kuq, duke ndërprerë...

Rënia e prodhimit të makinave po dëmton ekonominë gjermane

Gjermani ishte një vend me ekonominë me performancën më të mirë, por tani thuajse më të keqe të Eurozonës. Gjermania ka qenë një nga ekonomitë...

Stadiumet

Zebrafish, peshqit që zbulojnë sëmundjet njerëzore

Në një laborator në Suedi ata bëjnë të mundur transplantin e qelizave të kancerit e deri te testimi i ilaçeve të reja Zebrafish një peshk...

Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale...

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon transportin në Detin e Kuq, duke ndërprerë...

Mediumi amerikan shkruan për “fshatin 8500-vjeçar të zbuluar nën liqenin...

Shkencëtarët kanë gjetur ndoshta një nga komunitetet më të hershme në Evropë të strehuar pas një fortese nën një nga liqenet më të vjetra...

Të fundit nga rubrika