Onana tërhiqet nga Kameruni

Andre Onana, është tërhequr nga Përfaqësuesja e Kamerunit dhe ka njoftuar largimin e tij të premten e 23 dhjetorit

Andre Onana, portier i Kamerunit

Portieri i Interit, Andre Onana, është tërhequr nga Përfaqësuesja e Kamerunit.

Onana të premten e 23 dhjetorit ka njoftuar për pensionimin e tij nga karriera ndërkombëtare.

26-vjeçari ka marrë këtë vendim pas telasheve që i pati në Kupën e Botës “Katari 2022” me trajnerin e Kamerunit, Rigobert Song.

Ai luajti në ndeshjen e parë të grupeve me Zvicrën, u la jashtë ekipit ndaj Serbisë dhe u kthye në shtëpi para duelit të fundit me Brazilin.

“Çdo histori e ka fundin e saj, dhe historia ime me Kamerunin ka marrë fund. Lojtarët shkojnë e vijnë, emrat janë të përkohshëm, por Kameruni mbetet i përjetshëm”, ka shkruar ndër të tjera Onana në Twitter.

Ai debutoi me Kamerunin në shtator të vitit 2016 dhe regjistroi 34 paraqitje.

Onana para fillimit të këtij sezoni iu bashkua Interit, ndërsa me ekipin italian ka bërë 13 paraqitje deri më tani në të gjitha garat.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika