Osmani pas takimit me Fajon: Sllovenia mbetet një nga aleatet më të rëndësishme të popullit të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka ritheksuar vlerësimin e shtetit të Kosovës ndaj Sllovenisë.

Ajo pas takimit me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, znj. Tanja Fajon, tha se “Sllovenia mbetet një nga aleatet më të rëndësishme të popullit të Kosovës”.

Osmani tha se me Fajon kanë diskutuar për mundësitë e bashkëpunimit ndërshtetëror.

“Sot, bashkë me zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, znj. Tanja Fajon, diskutuam për thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror si dhe përpjekjet tona të përbashkëta për paqe dhe stabilitet në Ballkanin Perëndimor”, ka thënë ajo.

Fajon gjatë ditës u takua me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla.

Po ashtu, ajo pritet të takohet me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika