Osmani takon Blinkenin: Aleanca me ShBA-të, gurthemel për stabilitetin global

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë Samitit të NATO-s

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në kuadër të Samitit të NATO-s.

Ky takim u bë i ditur nga vetë Osmani përmes një postimi në Facebook, ku ajo theksoi rëndësinë e aleancës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për stabilitetin dhe prosperitetin global.

“Faleminderit sekretarit Blinken për pritjen dhe diskutimin e sotëm në Departamentin e Shtetit në Uashington D.C., në kuadër të Samitit të NATO-s. Aleanca me SHBA-të nuk është vetëm një dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global,” ka shkruar Osmani në Facebook.

 

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika