Osmani takon kryeministrin e Katarit, flasin për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë vizitës zyrtare në Katar, këtë të hënë ka takuar me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Jassim Al Thani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Katarit, Jassim Al Thani.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Katar.

Ajo këtë të hënë është takuar me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Jassim Al Thani.

Osmani, nëpërmjet një postimi në X, ka thënë se me kryeministrin e Katarit ka diskutuar rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Katarit.

“Për përpjekjet tona të përbashkëta për të forcuar bashkëpunimin midis vendeve tona në një sërë fushash”, ka shkruar Osmani.

Gjithashtu, presidentja Osmani ka thënë se kryeministrit Jassim Al Thani i ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme të Katarit për vendin tonë.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika