Parashikimi “i pashmangshëm” i Ibrahimovic: Kush do ta fitojë Botërorin 2022?

Zlatan Ibrahimovic beson se rezultati i finales së Kupës së Botës "është i shkruar" dhe se është "e pashmangshme" që Messi ta fitojë atë

Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi 41-vjeçar suedez që luan për AC Milan, pretendon se e di se kush do të fitojë finalen e Kupës së Botës në Katar 2022 dhe se rezultati “është i shkruar”.

“Unë mendoj se është shkruar tashmë se kush do të fitojë,” u ka thënë Ibrahimovic gazetarëve përpara finales së Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës, menjëherë pasi francezët eliminuan Marokun në gjysmëfinale.

“E dini kë dua të them…” u përpoq të lë të kuptohet Ibra, pa sukses, në stadiumin Lusail. Më pas ai vendosi të fliste qartë.

“Mendoj se Messi do ta ngrejë trofeun, tashmë është shkruar”, ka deklaruar ai më pas.

Sulmuesi suedez beson se triumfi i Lionel Messit me Argjentinën është “i pashmangshëm”.

Ibrahimovic ka thënë së fundmi në një intervistë dhënë për 433 se ai “shpreson që Argjentina të fitojë Kupën e Botës për shkak të Messit”.

Zlatan dhe Messi luajtën së bashku në Barcelonë midis 2009 dhe 2011, kur Ibrahimovic shkoi në Itali për të nënshkruar kontratën e tij të parë me Milanin.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika