Pas 7 vjetësh, komediani Trevor Noah do të largohet nga programi “The Daily Show”

Komediani, Trevor Noah, drejtues i "The Daily Show" në Comedy Central, pas shtatë vjetësh ka vendosur të largohet nga ky program dhe t’i kushtojë më shumë kohë komedisë stand-up.

Trevor Noah

Komediani Trevor Noah, 38 vjeçar, ka lindur në Johannesburg të Afrikës së Jugut, dhe më pas ishte transferuar në Shtetet e Bashkuara në vitin 2011.

Kështu në vitin 2015 pas largimit të Jon Stewart, Noah ka marrë detyrën për drejtimin e programit “The Daily Show”.

Noah për një kohë të shkurtër ka arritur të depërtonte, pasi shpërtheu në një epokë të përshtatshme, kur zhvillimi i teknologjisë ishte i vrullshëm.

Drejtuesi Noah, në “The Daily Show” ka mbuluar me delikatesë disa momente vendimtare të historisë afrikane si; pandemia COVID-19, lëvizja “Black Lives Matter” dhe sulmet e vitit 2021.

“Kam kaluar dy vjet në apartamentin tim (gjatë COVID-19), jo në rrugë. U bë stand-up, dhe kur u ktheva përsëri atje, kuptova se ka një pjesë tjetër të jetës sime që dua të vazhdoj ta eksploroj,” i ka thënë Noah audiencës së tij, transmeton voanews.

I pyetur në “Daily Show” për arsyen e largimit, ai i falënderoi gjithë shikuesit e tij, duke u shprehur se është koha për t’u larguar, ndërkaq shikuesit u ngritën në këmbë për ta duartrokitur.

“Ne kemi qeshur së bashku, kemi qarë së bashku. Por pas shtatë vjetësh, ndihem sikur është koha,” ka thënë Noah.

Komediani ka vendosur të merret me komedinë stand-up, por ende nuk dihet koha kur do të largohet dhe as kush do ta pasojë atë.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika