Policia ishte gati për arrestimin e Will Smith, thotë producenti i Oscar

Will Packer, producenti i ceremonisë së Oscars 2022, tha se pas asaj që ndodhi kur Will Smith goditi prezantuesin Chris Rock në skenë, policia e Los Anxhelosit ishte në vendngjarje dhe gati të arrestonte aktorin Will Smith, në ndarjen e çmimeve të Akademisë të dielën.

Producenti Packer tha se autoritetet nuk ndërmorën asnjë veprim sepse Rock nuk pranoi të ngrinte akuzë, por gjatë fjalimit të Will Smith pasi mori çmimin për aktorin më të mirë në rolin e tij tek filmi “King Richard”, policia ka diskutuar në prapaskenë me prezantuesin Rock për opsionet.

Porducenti i Oscars 2022, Will Packer

“Ata thanë, ne do të shkojmë ta marrim. Ne jemi të përgatitur ta marrim atë tani”, shtoi Packer.

Packer tha gjithashtu për ABC News se ai nuk foli me Smith në natën e Oscars. Këtë deklaratë prodecenti Packer e bëri gjatë intervistës ku u shfaq vetëm një klip paraprak e shpërndarë nga ABC News përpara intervistës së Good Morning America me Packer që intervista e plotë do të transmetohet të premten.

Gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë të Oscars, Smith u ngjit në skenë pasi Rock bëri një shaka për pamjen e gruas së Smithit, ku goditi në fytyrë prezantuesin Chris Rock.

Smith i kërkoi falje Rock, producentëve dhe shikuesve në një deklaratë të bërë në rrjete sociale të hënën, duke thënë se ai kishte “reaguar emocionalisht”.

Shakaja e Rock-ut për gruan e Smith, Jada Pinkett Smith, i referohej filmit të vitit 1997 G.I. Jane, në të cilën aktorja Demi Moore rruajti kokën. Ishte e paqartë nëse Rock ishte i vetëdijshëm se Jada Pinkett Smith ka një gjendje që shkakton humbjen e flokëve.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Pasi u qëllua me armë, vdes ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka vdekur pasi është qëlluar me armë të premten, përgjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare. Abe, 67-vjeçar, i cili njëherësh mbetet kryeministri...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të fundit nga rubrika