Policia kërkon bashkëpunim me qytetarët për identifikimin e të dyshuarit për vrasjen në Podujevë

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunim me qytetarët për identifikimin e personit të dyshuar për vrasjen e rëndë që ka ndodhur të hënën në Podujevë

Policia e Kosovës u ka bërë kërkesë qytetarëve për bashkëpunim për identifikimin e personit të dyshuar për vrasjen e rëndë që ka ndodhur të hënën e 11 shtatorit në Podujevë.

“Njësiti i hetimeve të përgjitshme që operon në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prishtinë, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në identifikimin e personit të dyshuar”, thuhet në postimin e Policisë së Kosovëa.

“Të nderuar, për çdo informatë që mund të çojë në identifikimin e personit të dyshuar kontaktoni policinë në numrin e telefonit: 192”, thuhet tutje në postim.

Një person është vrarë të hënën e 11 shtatorit në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, e një tjetër ka mbetur i plagosur.

Lexo dhe: Vrasja në Podujevë, gjithçka ndodhi në sytë e fëmiut 4-vjeçar

E gjithë ngjarja ndodhi në sytë e fëmiut të tyre, 4-vjeçar. Motivet në lidhje me rastin ende nuk dihen, teksa xhaxhai i viktimës thotë se i njëjti nuk kishte probleme më herët

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika