Porsche Panamera Turbo E-Hybrid 670 HP kushton 192 mijë e 995 dollarë

Porsche Panamera më e fuqishme e vitit 2025 do të kushtojë 192,995 dollarë. Kjo ju sjell sedanin Panamera Turbo E-Hybrid me 670 kuaj fuqi. Megjithatë, si produktet e tjera të Porsche, çmimi rritet shpejt kur filloni të shtoni opsione

Porsche

Porsche Panamera më e fuqishme e vitit 2025 do të kushtojë 192,995 dollarë.

Turbo E-Hybrid paketon një motor hibrid V-8 4.0-litërsh me dy turbocharge. Sedani mund të përshpejtojë deri në 60 milje në orë me Paketën Sport Chrono në 3,0 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi maksimale prej 196 mph me gomat e verës.

E-Hybrid i ri ka pak më pak fuqi se Turbo S E-Hybrid i mëparshëm, nga 690, por Porsche e kundërshtoi rënien me një rritje në çift rrotullues me 45 paund-këmbë. Motori i tij elektrik ka gjithashtu një goditje më të rëndë, 187 kf kundrejt 134. Kapaciteti i baterisë rritet gjithashtu nga 17.9 kilovatë orë në 25.9.

Porsche kontrollon gjithë atë fuqi dhe peshën 5200 paund të makinës me Porsche Active Ride , një sistem pezullimi plotësisht aktiv. Kjo i lejon Porsche të ketë kontroll të madh mbi lëvizjet e trupit të makinës, duke e bërë atë të anojë në skaje si motoçikleta ose të lëvizë prapa/përpara gjatë frenimit dhe përshpejtimit.

  • Panamera 4 E-Hybrid 117,485 dollarë
  • Panamera 4S E-Hybrid 128,795 dollarë
  • Panamera Turbo E-Hybrid 192,995 dollarë

Nëse Turbo E-Hybrid ka shumë para dhe fuqi, Panamera 4 E-Hybrid fillon nga 117,495 dollarë. 4S E-Hybrid kushton 128,795 dollarë për fillimin, ndërsa Porsche e vlerëson Panamera-n e nivelit fillestar me 104,795 dollarë.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika