Prokuroria Speciale dhe EULEX-i po kryejnë bastisje në banesën e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu

Pjesëtarët e EULEX-it dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës janë duke kryer bastisje në banesën e familjarëve të Bahri dhe Fahri Fazliu, në Prishtinë

Pamje nga vendi i ngjarjes

Pjesëtarët e EULEX-it dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës janë duke kryer bastisje në Prishtinë.

Këtë e ka bërë të ditur Fahri Fazliu, i cili është familjar i dëshmorëve.

Ai në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se “Do t’i përballojmë edhe kësaj fortune! Erërat lëkundin degët, por trungun jo”.

Fahri Fazliu është nipi i dy heronjve të kombit, Bahri Fazliu dhe Fahri Fazliu.

Bastisja ka nisur në orët e mëngjesit dhe është duke vazhduar në banesën e tyre në Breg të Diellit në Prishtinë.

Aty po qëndron edhe avokati i familjes Artan Çerkini.

Ndryshe, Fahri Fazliu gjatë muajit qershor të vitit 2021 ishte i ftuar në cilësinë e dëshmitarit, nga Zyrja e Prokurorit të Specializuar, edhe pse ai gjatë periudhës së luftës ishte vetëm 8 vjeçar.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika