PSD fton qytetarët në protestë të shtunën: Marrëveshja e propozuar nga BE-ja, e dëmshme për Kosovën

Partia Socialdemokrate (PSD) ka ftuar qytetarët të marrin pjesë në protestë të shtunën e ardhshme në orën 14:00, në sheshin "Zahir Pajaziti", si shenjë mospajtimi për marrëveshjen e arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut

Dardan Molliqaj, kryetari i PSD-së

Partia Socialdemokrate ka njoftuar se do të mbajë protestë të shtunën e ardhshme, më 25 mars, në orën 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”, si shenjë mospajtimi për marrëveshjen e arritur në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

PSD ka thënë se marrëveshja e mbrëmshme për të cilën u diskutua në Ohër është e dëmshme për Kosovën.

“Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë”, njofton PSD-ja.

“Marrëveshja e mbrëmshme është e dëmshme për Kosovën. Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë. Prandaj të gjithë që jeni kundër marrëveshjes dhe kundër mashtrimit ju ftojmë në protestë, të shtunën në ora 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”!”, thuhet në njoftimin e Partisë Socialdemokrate (PSD).

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika