Rama publikon foto nga punimet në “Arbëri”

Pamje nga punimet në ndërtimin e parkut në Arbëri

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka publikuar foto nga punimet që po bëhen në lagjen “Arbëria”.

Në “Arbëri”, komuna e Prishtinës po ndërton një park, për të cilin kryetari Rama tha se është shumë i nevojshëm për lagjen.

“Po vazhdojnë punimet për krijimin e parkut ‘Shinzo Abe’ në lagjen ‘Arbëria’. Një park shumë i nevojshëm për lagjen”, ka shkruar Rama.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika