Rrusta e PSD-së: Kurti është duke luftuar kundër frymës së UÇK-së

Teutë Rrusta nga PSD-ja ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po “lufton frymën dhe dhe thelbin e UÇK-së”.

Ajo ka theksuar se Kurti është i vetëdijshëm që është duke luftuar ndaj politikanëve që gjenden në Hagë.

“Tani për Gjykatë, për të cilën ka thënë se nëse kishte me qenë në pushtet, kishte me zhbë, atëherë sot kur pyetet prej gazetarëve për këtë çështje të rëndësishme, pasi nuk flet vetë edhe kur Gjykata e ka rritur dinamikën e saj. Janë 350 dëshmitarë në rast, vetëm 35 janë intervistuar deri tash, sa vite duhet me shku që në fund me ardhë deri të një verdikti që kumedit çfarë konteksti ke me pas në vend. Kurti është i vetëdijshëm që duke luftuar me një traditë të caktuar politike që baret prej peronave që sot janë në burg, Thaçi, Veseli e kështu me radhë, është duke luftuar kundër frymës, të thelbit se çka prezanton UCK-ja”, ka thënë Rrusta.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika