Shkarkohet Ministrja e Financave në Shqipëri

Delina Ibrahimaj kishte marrur detyrën si ministre e Financave dhe Ekonomisë në shtator të vitit 2021. Siç raporton TCH, ajo tashmë është shkarkuar

Ministrja e Financave në Shqipëri, Delina Ibrahimaj është shkarkuar nga pozita e saj, të mërkurën.

Siç raporton TCH, shkarkimi i Ibrahimaj erdhi pas mbledhjes së Qeverisë shqiptare.

Ibrahimaj kishte marrur detyrën si ministre e Financave dhe Ekonomisë në shtator të vitit 2021.

Deri në vitin 2016, ajo ishte  koordinatore për Çështjet Financiare dhe Ekonomike ndërsa më vonë, deri në vitin 2019, ajo ishte në krye të Institutit të Statistikave.

Në vitin 2019 deri në vitin 2021 ajo ka kryer detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika