Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texas-it, diskutojnë për rritje të bashkëpunimit ekonomik

Sipërmarrësi Shkëqim Devolli gjatë një vizite pune në SHBA, është takuar me guvernatorin e shtetit të Texas-it, Greg Abbott, ku kanë diskutuar rreth rritjes së bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar mes SHBA-ve dhe Kosovës

Aksionari i "Devolli Corporation", Shkëlqim Devolli dhe guvernatori i Texasit, Gregor Abbott

Sipërmarrësi i “Devolli Corporation”, Shkëlqim Devolli, është takuar me guvernatorin e shtetit të Texas-it të SHBA-ve, Greg Abbott.

Në takim, Devolli ka diskutuar me guvernatorin e Texas-it për afarizmin e korporatës të cilën e udhëheq dhe investimet që janë duke u bërë  nga kjo koorporat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

Në Texas, biznesmeni Devolli ka vendosur qendrën logjistike dhe të distribuimit të bizneseve të “Devolli Corporation” për territorin amerikan.

Guvernatori Greg Abbott ka thënë se janë të interesuar të thellojnë bashkëpunimin ekonomik me Kosovën, ndërsa është shprehur i kënaqur me cilësinë e produkteve të korporatës Devolli.

“Devolli Corporation” është duke u shtrirë tutje në tregun e SHBA-ve, ku po vazhdon eksporti masiv i dyshekëve dhe artikujve të tjerë të brendit Comodita, por edhe produktet e brendit të “Prince Coffee House”.

Shija e redaktorit

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin...

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini" ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e...

Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar. Në...

Më të lexuarat

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj...

Gjykata Supreme e Kosovës ka liruar nga paraburgimi tri infermieret me inicialet A. P.,  A.R., si dhe R. (A.) K., në rastin e sulmit...

Përfundon seanca ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë ndaj tri infermiereve të cilat dyshohen se e kanë keqtrajtuar një grua në Qendrën...

Ibrahim Tatlises pas aksidentit këndon këngë popullore në spital

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i cili mbeti i bllokuar në automjet si pasojë e një aksidenti trafiku në Bodrum Yalikavak në Turqi,...

Të fundit nga rubrika