Shkëlzen Doli, figura me renome botërore rikthehet me koncert në ambient të hapur

Ne këtë edicion do të përformojnë artistë të përzgjedhur duke sjellur muzikën më të bukur shqipe

Violinisti Doli fton dashamirësit e muzikës shqipe në edicionin e parë të festivalit “Gjakova Summer Fest”

Artisti me renome botërore Shkëlzen Doli, do të përformojë në zemër të Gjakovës, në edicionin e parë të Festivalit “Gjakova Summer Fest”.

Ky festival organizohet për herë të parë në Gjakovë, në qytetin e traditës, i cili gjithmonë ka frymuar shqip.

Festivali do të mbahet tek Çarshia e vjetër në nënqiellin e hapur, me 8 dhe 9 gusht.

Ne këtë edicion do të përformojnë artistë të përzgjedhur duke sjellur muzikën më të bukur shqipe.

Nata e parë e Festivalit, më 8 gusht, do të jetë me bileta, të cilat mund të bleni online tek : www.rave-travel.com

Dhe në qendrat: Gjakovë/ Radio Gjakova

Prishtinë: Rave Office, Rr. Fehmi Agani, Hymja 20 / Kati 3

Natën e dytë të festivalit, do të jetë për të rinjtë dhe hyrja do të jetë gratis.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika