Shtatë të vdekur pas shpërthimit të një autobombe në një treg në Siri

Të paktën shtatë persona janë vrarë në një shpërthim i një autobombe që synonte një treg të frekuentuar në Azaz të Sirisë

Foto BBC

Të paktën shtatë persona janë vrarë në një shpërthim i një autobombe që synonte një treg të frekuentuar në Azaz të Sirisë.

Nga ky sulm kanë mbetur të plagosur edhe disa persona të tjerë, derisa ka pasur edhe dëmtime të ndërtesave.

Endë nuk dihen rrethanat ose shfaqet e këtij sulmi, shkruan BBC.

Kur shpërtheu bomba, bëhet e dotir se tregu ishte i zënë kryesisht me blerësit që blinin rroba të reja për fëmijët e tyre.

Helmetat e bardha, një grup vullnetar shpëtimi që operon në Siri, thanë se dy fëmijë ishin në mesin e të vdekurve.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika