Si të bllokojmë reklamat në Youtube?

Reklamat janë mënyra se si disa krijues të platformave të ndryshme i përdorin për gjenerimin e të ardhurave.

Ata nuk mbajnë pothuajse një ose dy reklama, por disa prej tyre e mbushin përmbajtjen e tyre me reklama.

Përveç reklamave në video ka pak reklama të tjera kur hapim youtube. Këto reklama janë për qëllimin e promovimit të biznesit të tyre.

Për ti evituar këto reklama ose për ti bllokuar përkohësisht për disa video radhazi, duhet ti ndjekni hapat në vijim:

  • Hyni në YouTube.
  • Klikoni foton e profilit tuaj dhe më pas tek “YouTube Studio”.
  • Në menynë e majtë, klikoni “Content”.
  • Zgjidhni videon për të cilën dëshironi të çaktivizoni reklamat.
  • Në menynë e majtë, klikoni “Monetization”.
  • Në kutinë e sipërme “Monetization”, klikoni “Off” dhe më pas “Apply”.
  • Pastaj klikoni “Save”.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika