Tahiri i AAK-së paraqet dhjetë konkluzionet dhe pesë kërkesat nga tryeza e sotme për buxhetin

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka publikuar dhjetë konkluzione dhe pesë kërkesa të dala nga tryeza e sotme për buxhetin

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka publikuar dhjetë konkluzione dhe pesë kërkesa të dala nga tryeza e sotme për buxhetin.

Tahiri ka thënë se ulja apo ngritja e paktë e pagave po e shtyn eksodin masiv.
“Mosrritja e pagave po e shtyn eksodin masiv. Pra, efekti se ky buxhet nuk siguron zhvillim dhe është stagnues, po ashtu, shtyn një eksod masiv”, ka thënë mes të tjerash Tahiri.

Ndryshe, sot, Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur tryezë diskutimi lidhur me temë “Buxheti i Republikës së Kosovës për vitin 2024”, ku u tha se ka shumë institucione që nuk kanë përfituar rritje të buxhetit, që sipas tyre, është në dëm të shtetit.

Lexo edhe këtë: Haradinaj e quan të varfër projektbuxhetin për vitin 2024

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika