Tahiri i AAK-së paraqet dhjetë konkluzionet dhe pesë kërkesat nga tryeza e sotme për buxhetin

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka publikuar dhjetë konkluzione dhe pesë kërkesa të dala nga tryeza e sotme për buxhetin

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka publikuar dhjetë konkluzione dhe pesë kërkesa të dala nga tryeza e sotme për buxhetin.

Tahiri ka thënë se ulja apo ngritja e paktë e pagave po e shtyn eksodin masiv.
“Mosrritja e pagave po e shtyn eksodin masiv. Pra, efekti se ky buxhet nuk siguron zhvillim dhe është stagnues, po ashtu, shtyn një eksod masiv”, ka thënë mes të tjerash Tahiri.

Ndryshe, sot, Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur tryezë diskutimi lidhur me temë “Buxheti i Republikës së Kosovës për vitin 2024”, ku u tha se ka shumë institucione që nuk kanë përfituar rritje të buxhetit, që sipas tyre, është në dëm të shtetit.

Lexo edhe këtë: Haradinaj e quan të varfër projektbuxhetin për vitin 2024

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika