Theret me thikë një 45-vjeçar në Prishtinë shkak i një mosmarrëveshje në trafik

Një 45-vjeçar është sulmuar me thikë në lagjen "Bregu i Diellit" në Prishtinë, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se i dyshuari është duke u intervistuar nga policia pasi i njëjti është vetëdorëzuar

Ilustrim

Është therur me thikë një 45-vjeçar për shkak të një mosmarrëveshje në trafik në lagjen “Bregu i Diellit”, në Komunën e Prishtinës.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën rreth orës 17:30, ndërsa, lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka shtuar se 45-vjeçari me inicialet G.B është dërguar për trajtim mjekësor.

“Bazuar në të dhënat fillestare, dyshohet se pas një mosmarrveshje në trafik, personi G.B, mashkull, 45 vjeç, është sulmuar me një mjet të mprehtë dhe ka pësuar lëndime trupore”, ka thënë Ahmeti.

Po ashtu, sipas saj Policia ka nisur hetimet lidhur me rrethanat e rastit, dhe se i dyshuari është vetëdorëzuar, e i njëjti është duke u intervistuar nga policia.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika