Tovërlani: Nëse Ronaldo luan nga fillimi Zvicra do ta ketë më të lehtë

Trajneri i njohur Afrim Tovërlani ka deklaruar se Zvicra do ta ketë më të lehtë ndaj Portugalisë nëse Ronaldo starton nga minuta e parë.

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror” në RTV Dukagjini ai deklaroi “e thash edhe mbrëmë pak me hajgare, nëse Ronaldo e fillon lojën do të jetë pak më e lehtë për Zvicrën”.

Tovërlani po ashtu shtoi “po shpresoj që Zvicra e ka analizuar ndeshjen e fundit dhe me e pa gabimet e vijës së fundit – ku shumë lehtë i kanë pësuar dy gola nga kundërshtari. Edhe nëse Zvicra eliminohet nuk është ndonjë katastrofë e madhe. Presionin do ta ketë më të madh Portugalia. Është shumë e rëndësishme gjendja psikikë”.

Kjo është nata e 17- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika