“Unë ta zgjidh këtë punë”, i kishte thënë nipi – dajës gjatë planifikimit për ekzekutimin e Liridona Ademajt

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjeve të gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të akuzuarin Kushtrim Kokalla duke thënë “sot duhet të kryejë kjo punë”, duke aluduar në vrasjen e Ademajt.

Sipas dosjes së Prokurorisë, takimi ka ndodhur në një qendër në Gjakovë në orën 9:30 minuta në mëngjes.

Ky takim kishte ndodhur si rrjedhojë e një takimi rreth një javë para natës kritike, ku Murseli kishte treguar Kokallën e lidhur me mua “problemet e dyta që është duke pasur me të ndjerë”.

 

“Kokalla ishte munduar t’i bjerë Murselit duke thënë ‘unë ta zgjidhë këtë punë”- thuhet në dosje.

“Naim Murseli i ka treguar të pandehurit Kushtrimi për problemet e tij është i shqetësuar për mua tani të ndjerë Liridona Murseli, i pandehuri Kushtrimi ka thënë ‘unë ta zgjidhë këtë punë’ dhe të tjerët kanë marrë vesh për një aksident të inskenuar”- thuhet në dosjen e Prokurorisë.

Kështu të identifikuarit kanë inskenuar një aksident të grabitjes, nga i cili kishte rezultuar më pas në vrasjen e Liridona Ademajt.

Sipas vendimit të gjykatës, Kushtrim Kokalla, Naim Murseli së bashku me Granit Plavën ishin në një pompë të derivateve, ku Plava kishte treguar të panjohurve se “merret me gjithçka”.

Pas takimi Naim Murseli, kishte kërkuar numrin e telefonit të Granit Plavës nga Kushtrim Kokalla, i cili ia kishte dhënë numrin e Plavës, raporton Kallxo.com.

Ndërsa në rrjetin social Facebook,  Kushtrim Kokalla para një viti kishte publikuar një fotografi me dajën e tij Naim Murselin me mbishkrimin “Takim pune”.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika