Ushqime ngrohëse për netët e ftohta të dhjetorit

Përgatitjet festive për sezonin e dimrit sjellin një shumëllojshmëri vakteve të shijshme dhe të lehta për t'u përgatitur në shtëpi. Pasta me lakër dhe arra të karamelizuara është një zgjedhje e mrekullueshme për mbrëmjet e qeta të dhjetorit, duke sjellur një kombinim të shkëlqyeshëm të shijeve

Pasta me lakër dhe arra të karamelizuara, përgatitur në një tigan vegjetarian dhe pule e lyer me mjaltë dhe qepë për mbrëmjet e qeta të dhjetorit është një meny e mrekullueshme për të festuar këtë sezon festash.

Duke pasuar ritmin festiv, nuk mund të neglizhohen disa mbrëmje të tjera të dhjetorit në kalendarin për rimbushje në shtëpi.

Netë të tilla të qeta, të cilat dikur mund të konsideroheshin të thjeshta, tani janë çmuar shumë.

Në këtë kontekst, po përgatisim një listë me vakte të ngrohta dhe të lehta, që mund të përgatiten lehtësisht dhe pa ekip të madh kuzhinierësh.

Një nga zgjedhjet tona është “Dielli im me tigan vegjetarian”.

Ky vakt i shpejtë 30-minutësh përfshin një kombinim shijesh të mrekullueshme të fasulesh dhe domatesh me erëza djegëse, të përziera me qepë të kripura. Për një notë shtesë shije, shtoni një shtrese salce kosi.

Një opsion tjetër pa mish, por po aq i shijshëm, janë makaronat e karamelizuara me lakër dhe arra.

Të përgatitura në gjalpë me hudhër dhe presh, kjo pjatë ofron një harmoni të shkëlqyeshme të shijeve dhe është një zgjedhje e shpejtë dhe e shijshme për mesin e dimrit.

Mëngjesi për darkë është një ritual i vlerësuar për netët e qeta dhe rehatshme.

Veza me djathë e mëngjesit dhe tava polenta e Sarah Copeland sjell një ndjesi magjepsëse me të verdhën e vezëve të lëngshme, të përzier me miell misri të butë dhe akompanjuar nga njolla me mish të pjekur (sallam) dhe copa spinaq.

Ky vakt gjithashtu shërben si një paradrekë e shkëlqyeshme për fundjavë.

Në krahun e pasur dhe me mish, këtu janë disa pjata që kombinojnë zogun me dy glazurat e dallueshme të ëmbla dhe pikante.

Palltot e pulës së susamit të Vivian Chan sjellin copa pulë pa kocka të rrahura dhe të skuqura me një përzierje të fortë, komplekse të salcës së gocave të detit, vajit të susamit dhe uthullës së orizit të ziera me sheqer derisa të bëhet shurup. Farat e susamit shtojnë një aromë dhe teksturë të veçantë copave të pulës.

Ndërsa mishi i pulës me xham, mjaltë dhe qepujt nga receta e Yewande Komolafe, sjell një shkëlqim të veçantë me uthullën e sherit dhe lëngun e gëlqeres, të zbutur me mjaltë dhe karamelizuar me aliume.

Ky vakt mund të serviret mbi oriz ose kokrra të tjera, ose thjesht me një bukë të mirë për të kapur shijen e tij të ëmbël.

Në këtë sezon festash, kur ëmbëlsirat e gatshme janë tepër të shumta, ladot e kokosit nga receta e Azisë Jugore nga Priya Krishna dhe Cathy Lo ofrojnë një alternativë e thjeshtë dhe e shijshme.

Këto ëmbëlsira, të bëra vetëm me kokos të freskët (ose të ngrirë), sheqer dhe një prekje kardamomi për një aromë të veçantë, janë një përfundim i shkëlqyeshëm për një darkë të pasur.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika