Vdekja tragjike e çiftit kosovar në Francë: Burri mbyti gruan me thikë, pastaj veten

Prokuroria franceze ka dhënë detaje në lidhje me vdekjen e çiftit kosovar në Epinal të Francës. Sipas Prokurorisë, burri ka vrarë gruan e tij e më pas thikën ia ka drejtuar vetes, shkruan Le Parisien

Prokuroria franceze ka njoftuar se vdekja e çiftit kosovar në Epinal të Francës, ka ardhur pasi burri e ka vrarë gruan e tij e pastaj e ka vrarë edhe veten me thikë.

“Nga autopsia u zbuluan disa plagë me thikë, duke përfshirë plaga mbrojtëse në trupin e 44-vjeçares”,ka njoftuar prokuroria franceze.

Sipas prokurorisë, kjo ngjarje ka ndodhur në sy të tetë fëmijëve që kishin çifti.

“Ngjarja ndodhi në banjën e banesës. Njëri nga fëmijët më pas theu derën dhe zbuloi trupat e pajetë të prindërve të tij”, thuhet në njoftimin e tyre.

Sipas dëshmitarëve, familja ishte shpërngulur në këtë lagje prej më pak se dy vjet. Nëna, e cila do të ishte viktimë e dhunës në familje, ishte strehuar në disa raste te një fqinj. Prokurori publik i Epinal, Frédéric Nahon, ka thënë se hetimi po vazhdon dhe se asnjë hipotezë nuk është “e privilegjuar” për momentin për rrjedhën e fakteve.

Dyshohet për vrasjen e një çifti me origjinë nga Kosova në Francë

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika