Veliaj: KQZ-ja ka qenë e pamundur që të gjenerojë dhe të metojë identifikimin elektronik në sistemin që ka pasur

Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka votuar në zgjedhjet lokale në Shqipëri, që po mbahen gjatë kësaj të diele.

Veliaj ka falënderuar punëtorët e mediave për shërbimin e tyre ndaj publikut.

“Jam në dijeni të faktit që kemi pasur disa avari (probleme), nuk do të thoja dramatike, por KQZ-ja ka qenë e pamundur që të gjenerojë dhe të metojë identifikimin elektronik në sistemin që ka pasur. Më vjen mirë që në fund ka një vendimarrje, vendimarrja është që të kalohet në sistemin manual”, ka thënë Veliaj.

Veliaj ka ftuar të gjithë qytetarët që mund të jenë dekurajuar nga ky problem të rikthehen në qendrat e votimit.

“Është e rëndësishme që të dalim të gjithë të votojmë, për të ardhmen, për fëmijët tanë. Kjo do të thotë që secili që u dekurajua nga ajo ‘lemzë’ e vogël e mengjesit duhet të rikthehet në qendrat e votimit…Janë fatet e qytetit për katër vitet e ardhshme, fatet e fëmijëve tanë, janë projektit e qytetit në lojë dhe në pikëpyetje”, ka shtuar ai. /Top Channel

​Në këtë të diel (14 maj) mbahen zgjedhjet lokale në Shqipëri, ku rreth 140 kandidatë do të synojnë të marrin drejtimin e 61 bashkive në tërë Shqipërinë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika