Veliaj: KQZ-ja ka qenë e pamundur që të gjenerojë dhe të metojë identifikimin elektronik në sistemin që ka pasur

Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka votuar në zgjedhjet lokale në Shqipëri, që po mbahen gjatë kësaj të diele.

Veliaj ka falënderuar punëtorët e mediave për shërbimin e tyre ndaj publikut.

“Jam në dijeni të faktit që kemi pasur disa avari (probleme), nuk do të thoja dramatike, por KQZ-ja ka qenë e pamundur që të gjenerojë dhe të metojë identifikimin elektronik në sistemin që ka pasur. Më vjen mirë që në fund ka një vendimarrje, vendimarrja është që të kalohet në sistemin manual”, ka thënë Veliaj.

Veliaj ka ftuar të gjithë qytetarët që mund të jenë dekurajuar nga ky problem të rikthehen në qendrat e votimit.

“Është e rëndësishme që të dalim të gjithë të votojmë, për të ardhmen, për fëmijët tanë. Kjo do të thotë që secili që u dekurajua nga ajo ‘lemzë’ e vogël e mengjesit duhet të rikthehet në qendrat e votimit…Janë fatet e qytetit për katër vitet e ardhshme, fatet e fëmijëve tanë, janë projektit e qytetit në lojë dhe në pikëpyetje”, ka shtuar ai. /Top Channel

​Në këtë të diel (14 maj) mbahen zgjedhjet lokale në Shqipëri, ku rreth 140 kandidatë do të synojnë të marrin drejtimin e 61 bashkive në tërë Shqipërinë.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika