Veshjet më të bukura në Emmy Awards 2022

Të hënën mbrëma në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Emmy 2022 në Los Angeles, Kaliforni në tapetin e kuq kaluan të famshëm të veshur nga dizajnerët më të mirë si Valentino, Donatella Versace, Giorgio Armani

Emmy Awards 2022

Të hënën mbrëma në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Emmy 2022 në Los Angeles, Kaliforni në tapetin e kuq kaluan të famshëm të veshur nga dizajnerët më të mirë si Valentino, Donatella Versace, Giorgio Armani, Roberto Cavalli, Christian Dior, Louis Vuitton.

Këtë vit, edicioni i 74-të i Emmy Awards ndodhi në të njëjtën kohë me Javën e Modës në New York, dhe pamjet në tapetin e kuq sigurisht që janë diçka që redaktorët e modës në rreshtin e parë do ta vlerësonin.

Sigurisht, ekzistonte fustani tipik Armani Privé Couture, i gjatë deri në dysheme, i mbuluar me diamant rozë, por kishte edhe një fustan shumë më të papritur me porosi nga Louis Vuitton me një formë të prerë katrore që nuk e shihni shpesh në tapetin e kuq. Fustanet e Christopher Kane, Jean Paul Gaultier dhe Gucci u shfaqën gjithashtu, me detaje të spikatura si zinxhirë gjarpërinjsh prej ari, shkëlqim dhe prerje të fustanit në pjesën e barkut në formë diamanti.

Lista e veshjeve më të bukura fillon me aktoren Zendaya e cila dukej magjepsëse në një fustan të zi pa rripa nga Valentino dhe stoli të çmuara nga brendi Bulgari. E ndjekur nga Sydney Sweeney e cila kishte të veshur fustanin e punuar ekstra për të nga Oscar de la Renta dhe stoli nga Fred Leighton , gjithashtu edhe Amanda Seyfried shkëlqeu me fustanin e bërë nga Armani.

Zendaya, Valentino
Sydney Sweeney ,Oscar de la Renta
Amanda Seyfried, Armani
Alexandra D’Addario, Christian Dior
Lizzo, Giambattista Valli
Lily James, Versace
Elle Fanning, Sharon Long
Jung Ho-yeon, Louis Vuitton

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika